Facebook

Date 
Date 
 
 
                     
Apartmany LipnoApartmany LipnoApartmany LipnoApartmany Lipno

Letní aktivity na Lipně

Horní Planá

Ubytování na Lipně | Apartmány LipnoHorní Planá je město ležící na Šumavě na severním (levém) břehu vodní nádrže Lipno. Má přes 2 tisíce obyvatel. Je rodištěm spisovatele Adalberta Stiftera a vyšebrodského opata Leopolda Wackarže. Jsou zde obchody s potravinamy COOP a FLOP, večerka, půjčovna kol, bowling a infocentrum. Pláž v Horní Plané nabízí ke sportovnímu i relaxačnímu vyžití na lipenské přehradě písečnou pláž, půjčovnu loděk, antukové tenisové kurty, minigolf, plážový volejbal, hřiště na nohejbal a dětské hřiště. Mimo písečných pláží jsou zde ke slunění i plochy travnaté.

Český Krumlov

Ubytování na Lipně | Apartmány Lipno28 km vzdálený Český Krumlov je ideální tip na jednodenní výlet. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Český Krumlov se stal také dějištěm několika filmů. Zámek Český Krumlov + zámecká zahrada (Kaskádová fontána, barokní letohrádek ČK-Bellarie, otáčivé hlediště), muzea, galerie a spousta restaurací ze kterých můžete sledovat vodáky sjíždějící Vltavu.

Stezka korunami stromů Lipno

Ubytování na Lipně | Apartmány LipnoPrvní stezka korunami stromů v České republice je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i různé hry hlavně pro děti. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Stezka nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity počínaje neopakovatelnou procházkou korunami stromů, výhledem na krajinu šumavské přírody, jedinečný pohled na Lipenské jezero a Novohradské hory. Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří Vaše znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa.

Schwarzenberský kanál

Ubytování na Lipně | Apartmány LipnoSchwarzenberský plavební kanál je vodní kanál na Šumavě spojující jeden z přítoků Studené Vltavy a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje. Propojuje tedy úmoří Severního a Černého moře. V blízkosti osady Jelení vede tunelem dlouhým asi 400 m. Délka kanálu je 44 km. Podél velké části vedou cyklostezky s řadou zajímavých míst (tunel, Jelení jezírko, akvadukt)

Plechý a Plešné jezero

Ubytování na Lipně | Apartmány LipnoPlešné jezero (dříve Plekenštejnské jezero) je jezero ledovcového původu o jeho vznik se svahový ledovec z doby čtvrtohor. Dosahoval šířky až 1 km a byl ze všech nejširší. Po jeho ústupu zbyla na okraji karu čelní moréna z mohutných balvanů, která vytvořila přirozenou hráz. Leží v nadmořské výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m. Nad severozápadním břehem jezera, vysoko na vrcholu boční skalní stěny karu, stojí Stifterův památník.


Zimní aktivity na Lipně

Lyžování v Rakousku na Hochfichtu

Ubytování na Lipně | Apartmány Lipno

Ideální sněhové podmínky a výhodná kombinace ubytování na Lipně v apartmánech nebo plně vybavených chatkách a lyžování v Rakousku na Hochfichtu. Skiareál Hochficht v oblasti Trojmezí na Šumavě nedaleko Lipenského jezera dojezd 25 min z apartmánů Lipno. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár. Apartmány Lipno Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky bez dlouhého cestování a placení rakouských dálničních poplatků a ubytování v Čechách.
podrobný popis Skiareálu Hochficht
ceník ubytování a skipasů

Běžky Šumava Schöneben Rakousko

Ubytování na Lipně | Apartmány Lipno

Cestou na Hochficht přes hraniční přechod Zadní Zvonková – Schöneben narazíte na běžecký areál Nordische Zentrum Böhmerwald v Horním Rakousku, který se nachází na náhorní plošině 1.000m nad mořem v blízkosti obcí Schöneben, Grünwald a Oberhaag. Je východiskem do nejkrásnějších míst Šumavy, a také ideálním místem pro běh na lyžích. Sněhové podmínky jsou optimální a umožňují běžeckou sezónu více než 100 dní v roce. Celková délka zahrnuje téměř 80 kilometrů dobře upravených tratí. Všechny trasy jsou upravené pro bruslení i klasický styl.
další informace a mapa areálu

Bruslení na Lipně

Ubytování na Lipně | Apartmány Lipno

V zimních měsících jsou ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé Lipenské přehradě. Velká plocha nádrže pravidelně zamrzá od prosince do března. Na upravovaných tratích se dá bruslit od Horní Plané nebo od Lipna na Vltavě a jsou ideální pro všechny věkové kategorie. Samozřejmě lze bruslit i mimo tyto tratě po celém jezeře. Pěkné počasí dokáže přilákat až 3000 návštěvníků. V roce 2012 se obě tratě propojily a dalo se bruslit neuvěřitelných 38km. Občerstvení je podél trati a nabízí teplé, studené nápoje a speciality na grilu.